Patronat: „Cierpienie hrabiego Mortena” (reż. Brunon Hawryluk)

Jest mi niezmiernie miło ogłosić, że Grozownia objęła patronatem krótkometrażowy film w reżyserii Brunona Hawryluka pt. Cierpienie hrabiego Mortena”.

Scenariusz filmu został napisany na podstawie opowiadania Jacka Soboty o tym samym tytule. Opowiadanie po raz pierwszy zostało opublikowane w 1993 roku w popularnym miesięczniku “Nowa Fantastyka”. Rozpoczęło ono tak zwane “opowieści mortenowskie”, które zostały zebrane w zbiór opowiadań pt. “Głos Boga” (2006, Wydawnictwo Dolnośląskie). Książka Jacka Soboty od razu została doceniona przez krytyków literatury, nie tylko fantastycznej.

Film będzie opowiadał historię znanego malarza, Mistrza, który, w trakcie wędrówki trafia do owianego złą sławą Zamku Kaltern, należącego do tajemniczego hrabiego Mortena. Dziwnym zrządzeniem losu okazuje się, że włodarz jest największym miłośnikiem sztuki artysty i daje mu propozycję nie do odrzucenia – namalowanie arcydzieła. Wkrótce jednak malarz przekonuje się, że hrabia nie jest zwyczajnym arystokratą a jego skrywana pasja jest co najmniej niepokojąca.

Bieżące informacje na temat filmu możecie znaleźć na fanpejdżu na Facebooku:
https://www.facebook.com/cierpieniehrabiegomortena/

Grozownia natomiast trzyma kciuki za projekt!!

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *