„LandsbergON” Gorzowski Magazyn Fantastyczny

Jakiś czas temu odezwał się do mnie pewien człowiek z pytaniem, czy chciałabym zerknąć na nowe bezpłatne pismo z opowiadaniami z gatunku fantastyki. Chętnie się zgodziłam, bo uważam, że warto wspierać nowe inicjatywy, zwłaszcza kiedy tworzą je ludzie z pasją. I takim człowiekiem jest Mariusz Sobkowiak – redaktor naczelny gorzowskiego magazynu fantastycznego LandsbergON. Jak czytamy w pierwszym numerze:

LandsbergON ma być czasopismem tworzonym przez mieszkańców, aby pokazać, że Gorzów jest fantastyczny i by móc w tej niezwykłej formie promować nasze miasto”.

I słowo to zostało dotrzymane – faktycznie wszystkie teksty (mówię tu o trzech dotychczas wydanych numerach) dotyczą Gorzowa Wielkopolskiego. Magazyn objętościowo jest niewielki, ale zawiera w sobie dużo dobrej treści. Każdy numer rozpoczyna się od wstępniaka redaktora naczelnego, a w środku możemy znaleźć albo fotografie, albo grafiki zdolnych, gorzowskich artystów.

Najnowszy – trzeci numer – w całości poświęcony jest grozie, czyli temu, co Grozownia lubi najbardziej. Znajdziecie w nim cztery wciągające opowiadania, krótką historię o tym, jak miejski kat szukał żony, a także bardzo ciekawy wywiad z Jackiem Radzymińskim, autorem książki Rozeznanie duchów i administratorem fanpejdża Mówi Wieko na Facebooku.

Jeśli chcecie znać moje zdanie, jestem pozytywnie zaskoczona jakością magazynu LandsbergON. I bardzo podoba mi się taka forma promocji miasta – niezwykle oryginalna i angażująca lokalną społeczność do współpracy. O ile pierwszy numer miał pewne niedociągnięcia od strony korekty, tak w następnych zjawisko to nie występuje. No, może poza jednym – jak mi jeszcze raz napiszecie Steven King, zamiast Stephen, to będę mordować 😉

Także, Grozolubisie, jeśli tylko będziecie mieli okazję sięgnąć po magazyn LandsbergON – nie wahajcie się ani chwili. Myślę, że to będzie przyjemnie spędzony czas na lekturze, a może ten półrocznik tak Was zaintryguje, że odwiedzicie Gorzów Wielkopolski i sprawdzicie, czy te wszystkie dziwy i niesamowitości mają miejsce 🙂

Ze swojej strony polecam!


PS. Ponieważ magazyn w tym roku dostał mniejszą dotację od Urzędu Miasta, możecie pomóc w jego tworzeniu, wpłacając dowolną kwotę na konto wydawcy, czyli Stowarzyszenia NOVUM: 37 2030 0045 1110 0000 0425 6090 tytułem – Dotacja na LandsbergON.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *