Seria GROBOWIEC nadchodzi (wydawnictwo Vesper)

Prawdopodobnie na początku przyszłego roku nakładem Wydawnictwa Vesper  ukaże się  GROBOWIEC – antologia prezentująca teksty wybranych przedstawicieli polskiej literatury grozy.

Sama idea i koncepcja na ten projekt narodziła się w głowie Jakuba Kozłowskiego – inicjatora serii. W pierwszym tomie zatytułowanym GROBOWIEC. Zaraza, znajdziemy nazwiska autorów mniej lub bardziej związanych z wydawnictwem Vesper. Jak zdążyliście się już domyślić, to właśnie wokół tematyki zarazy będą krążyć opowiadania, zawarte w antologii.

Jak podkreśla jeden z przedstawicieli wydawnictwa: „Nie zamykamy się na żaden gatunek literacki, natomiast ważne jest, aby w tekście pojawiły się elementy grozy/niepokój, a także by opowiadanie zawierało słowo-klucz (w tym wypadku jest to wspomniana już wcześniej „zaraza”- przyp. MP).”

Plan jest taki, aby tomy serii ukazywały się raz w roku. Natomiast wszystko i tak będzie zależało od zainteresowania czytelników projektem.

Wiadomo już, że trwa nabór do drugiego tomu serii. Tym razem temat przewodni to przysługa, a propozycje opowiadań należy przesyłać na adres mailowy: grobowiec.antologia@gmail.com.

Za oprawę graficzną serii odpowiada Maciej Kamuda.

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *