#krótkapiłka: Klaudia Zacharska

Pierwsza książka, którą samodzielnie przeczytałaś:
Nie jestem pewna… Pamiętam natomiast pierwszą, którą sama sobie kupiłam, a była to Karolcia. Nadal ją mam 😀

Książka, którą oceniłaś po okładce:
Bezmiłość, Marek Zychla. Przyciąga i wabi, czuję, że to będzie coś dobrego – chociaż jeszcze nie przeczytałam, więc dopiero się okaże, czy moja intuicja jest cokolwiek warta.

Co Cię intryguje, a co irytuje w literaturze grozy?
Uwielbiam to, jak wiele twarzy może mieć groza – od subtelnej, bazującej na klimacie, poprzez animal horror, pozycje pełne jump-scare’ów i potworów, aż do ekstremy. Dla każdego coś strasznego.

A frustruje mnie, kiedy ktoś zamyka się tylko w jednym z podgatunków i we wszystkich tytułach szuka wyłącznie jednego elementu – a kiedy nie znajduje, to uważa, że rzeczona książka nie jest grozą… Ten gatunek ma do zaoferowania naprawdę dużo.

Książka, do której wracasz:
Harry Potter, Wiedźmin i mój „comfort read” w postaci Dory Wilk. Zwłaszcza w wersji audio w sam raz na spacery z psem.

Gdyby nie pisanie, to…
Miałabym dużo czasu na czytanie, oglądanie filmów i seriali. I jednocześnie poświęciłabym więcej wieczorów na rysowanie, które kiedyś również było moją pasją.


Klaudia Zacharska – urodzona w Działdowie w warmińsko-mazurskim, studiowała w Warszawie, mieszka w Belgii. Z zawodu trybik korporacyjny; z natury nerd. Żyje w otoczeniu figurek kolekcjonerskich i filmowych replik. Posługuje się płynnie sarkazmem oraz cytatami z seriali. Trylogię Władca Pierścieni oglądała więcej razy, niż liczy sobie lat. Pasjonatka literatury i optymistka wierna słowom Johna Lennona, zgodnie z którymi „na końcu wszystko będzie dobrze, a jeśli tak nie jest, oznacza to, że to jeszcze nie koniec”. Autorka dwóch powieści: Kantata oraz Sepia (Videograf).

Strona www autorki: https://klaudiazacharska.pl/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *