#krótkapiłka: Karolina Kaczkowska

Pierwsza książka, którą samodzielnie przeczytałaś:
Nie pamiętam, to było ponad 30 lat temu 🙂 Wydaje mi się, że było tam coś o pszczółkach.

Książka, którą oceniłaś po okładce:
Graham Watkins Wichry ciemności – okazało się, że okładka ma się nijak do treści. Luca di Fulvio Drabina Dionizosa – w tym wypadku pod okładką również mi się podobało. Nie były to jedyne książki, które oceniłam po okładce, ale te dwie szczególnie zapadły mi w pamięć.

Co Cię intryguje, a co irytuje w literaturze grozy?
Lubię odkrywać tajemnice wraz z bohaterami i, jak wiadomo, zupełnie mi nie przeszkadza, jeśli te tajemnice są bardzo… soczyste 😉 Irytuje mnie – nie tylko w grozie zresztą – kiedy autorzy nie robią tzw. researchu, zanim coś napiszą.

Książka, do której wracasz:
Jest co najmniej kilka takich książek. Pierwsze przychodzą mi do głowy Kroniki Dragonlance, Nigdziebądź, Księgi Krwi i Miasto złudzeń. Lubię też wracać do komiksów i czasem w wolne dni (czyli bardzo rzadko) urządzam sobie maratony z konkretną serią 🙂

Gdyby nie pisanie, to miałabym więcej czasu na granie w Overwatcha 😛


Karolina Kaczkowska (ur.1980) – absolwentka dwóch uniwersytetów – Wrocławskiego i Przyrodniczego we Wrocławiu. Laureatka i finalistka konkursów literackich. Pisze od dziecka, publikuje od 1996 roku. Autorka rozmaitych tekstów, z których czytelnikom najbardziej przypadły do gustu te z gatunku horroru ekstremalnego (Zombie Love, Otworek, Maluszek, Dom Gry, Lewa, Fanka itd.). W 2021 r. ukazał się zbiór opowiadań Galeria. Przekłady jej opowiadań ukazały się w Czechach i USA.
Obecnie mieszka i pracuje w Oksfordzie. W wolnym czasie gra w Overwatcha, szwenda się po Anglii lub uczy czegoś nowego.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *