#krótkapiłka: Sandra Gatt Osińska

Pierwsza książka, którą samodzielnie przeczytałaś:
O psie, który jeździł koleją – traumę mam do dziś.

Książka, którą oceniłaś po okładce:
O dziwo było sporo takich. Np. To Stephena Kinga. Zakochałam się w wydaniu z okładką z nowego filmu i mimo długiej walki ze sobą oraz niechęci do Króla – jednak ją przeczytałam i nie żałuję.

Co Cię intryguje, a co irytuje w literaturze grozy?
Intryguje śmierć sama w sobie, to jacy malutcy jesteśmy wobec niej, że w każdej chwili możemy umrzeć i zostanie z nas tylko mielonka. Zawsze mnie to fascynowało. Uwielbiam także fakt, że choćbyśmy nie wiem, jakie potwory spotkali na swojej drodze, największym z nich i tak zawsze będzie człowiek.
Irytuje mnie za to mała świadomość wśród ludzi, czym tak naprawdę jest groza. I że uważana jest za typowo męski gatunek. Jakby tylko mężczyźni potrafili się bać. Uwierzcie mi, kobiety widzą na co dzień więcej zagrożeń – czy to wobec siebie czy wobec swoich bliskich.

Książka, do której wracasz:
Rzadko kiedy mam fizycznie czas wrócić do jakiejś książki – jest jeszcze wiele literatury do przeczytania i nadrobienia w moim życiu. Ale myślami często wracam do różnych dzieł. Przykładowo Jestem Legendą Mathesona.

Gdyby nie pisanie, to zabiłabym się. Po prostu. Wolę zabić jakąś postać w swoim opowiadaniu, wyżyć się za pomocą słów, niż faktycznie rozpruć swoje żyły. Lub cudze. Od jakiegoś czasu codziennie balansuję na granicy, więc lepiej trzymajcie kciuki, żebym nigdy nie przestała pisać.


Sandra Gatt Osińska – urodzona w 1994 r. w Warszawie. Swoje teksty publikowała m.in. na łamach Czerwonego Karła czy Magazynu Histeria, a także w antologiach Szlakiem Odmieńców, Lustra Zbrodni, Krew zapomnianych bogów, Słowiańskie koszmary, Tabu, W cieniu Bangor czy Obscura 2.
Obecnie ma swoją firmę rękodzielniczą Arts By Gatt, która zajmuje się tworzeniem m.in. zakładek do książek.

Profile autorki:
FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063547598172
IG: https://www.instagram.com/bookstagrambygatt/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *