#krótkapiłka: Sylwia Błach

Pierwsza książka, którą samodzielnie przeczytałaś:
Nie pamiętam, prawdopodobnie to był Harry Potter, Szaleństwa panny Ewy, baśnie braci Grimm albo któraś z lektur szkolnych.

Książka, którą oceniłaś po okładce:
Zawsze oceniam książki po okładce, czasem tylko w trakcie lektury zmieniam zdanie.

Co Cię intryguje, a co irytuje w literaturze grozy?
Intryguje mrok ludzkiej psychiki; irytują naiwne zachowania bohaterów w opowieściach mających na celu wyłącznie obrzydzić/wystraszyć, ale rozumiem, że i na nie jest miejsce na rynku.

Książka, do której wracasz:
Nie wracam do książek, jedynie czasem do wierszy Kwiaty zła Baudelaire’a.

Gdyby nie pisanie, to chciałam napisać programowanie, bo to druga rzecz którą kocham, ale uświadomiłam sobie, że nie zaspokaja mojej potrzeby twórczego wyrażenia siebie; może malowanie? To moja świeża zajawka i sprawia mi ogrom przyjemności.


Sylwia Błach – autorka pięciu książek (Strach – zbiór opowiadań, Bo śmierć to dopiero początek, Trzy lata strachu, Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory, Syndrom Riddocha) i licznych opowiadań publikowanych w czasopismach oraz antologiach (m.in. antologia grozy kobiecej ZABAWKI). Teksty jej autorstwa ukazały się w języku polskim, czeskim i angielskim.
Programistka C#, Unity3D, WordPress i nie tylko, blogerka i influencerka, modelka bodypositive na wózku, autorka programu SCRIPTOPHOBIA poświęconego horrorowi.

Strona autorki: https://sylwiablach.pl/

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *