#krótkapiłka: Carla Mori

Pierwsza książka, którą samodzielnie przeczytałaś:
Tego i najstarsi górale nie pamiętają 🙂 Ale oprócz serii Poczytaj mi mamo na pewno jakąś Biblię dla dzieci, W pustyni i w puszczy i Z pamiętnika Tatusia Muminka.

Książka, którą oceniłaś po okładce:
Jezioro osobliwości. Pamiętam, że okładka była jakaś nudna i lekko abstrakcyjna. Odrzuciła mnie na tyle, że sięgnęłam po nią dopiero, jak już naprawdę została tylko Siesicka i Pieśń o Bernadetcie. Ostatecznie czytałam Jezioro kilka, jeśli nie kilkanaście razy.

Co Cię intryguje, a co irytuje w literaturze grozy?
Zawsze chętnie sięgam po dobrą literaturę. Grozę cenię chyba przede wszystkim za jej walory rozrywkowe i to jak często podejmuje tematy ważne, nie zmuszając czytelnika do mielenia traktatów filozoficznych. Niestety zbyt dużo pojawia się tytułów, które obliczone są albo wyłącznie na szokowanie, kompletnie nie dbając o formę, albo odwrotnie, udowadniają świetność formy, sprawiając, że na treść zostaje niewiele miejsca.

Książka, do której wracasz: Harry Potter.

Gdyby nie pisanie, to nie byłoby tyle moich zdjęć w internecie 🙂


Carla Mori – absolwentka częstochowskiej Akademii im. Jana Długosza, wielbicielka dobrej lektury i amerykańskiego kina akcji. Miłośniczka Rocky’ego, Harry’ego Pottera i Dextera Morgana. Autorka powieści i opowiadań z gatunku szeroko pojętej grozy. Wrażliwa na piękno w każdej formie, rozważna i romantyczna.

Profil autorki: https://www.facebook.com/carlamori.author

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *