Moje Cthulhu – nowy podcast dla miłośników gier w uniwersum H.P. Lovecrafta

W sieci pojawił się nowy polski podcast poświęcony grom w światach grozy. Nagrywany głównie z myślą o miłośnikach Zewu Cthulhu, zawiera także inspiracje i informacje dla fanów innych gier fabularnych, planszówek i gier komputerowych nawiązujących do literackich światów H. P. Lovecrafta.
Pierwszy polski podcast wyspecjalizowany w tematyce lovercaftowskich gier miał swoją premierę 12 lipca. Audycje ukazują się co dwa tygodnie i trwają około godziny. Premierowy odcinek, zawierał m.in. pierwszą w polskim internecie recenzję nowego wydania kampanii Maski Nyarlathotepa. Kolejna audycja skupia się na oddziaływaniu Mi-Go – złowieszczych przybyszy z kosmosu znanych z kart opowiadania Szepczący w ciemności H. P. Lovercrafta – na ludzkość. W programie m.in. recenzje, fragmenty literackie, komentarze do zasad; kamieniem węgielnym każdej audycji jest sekcja poświęcona polskim inspiracjom fabularnym – miejscom i zdarzeniom korespondującym ze światem wyobraźni Mitów Cthulhu.
Autor podcastu w przyszłych audycjach zapowiada również wywiady i rozmowy z nieoczywistymi gośćmi, także spoza świata gier i fandomu. Podcast wpisuje się w trend rosnącego zainteresowania lovecraftowskimi grami, związanego z planami wydawnictwa Black Monk by wydać polską edycję Zewu Cthulhu oraz z nadchodzącą premierą gry komputerowej Call of Cthulhu, zapowiedzianą na 30 października.

Moje Cthulhu to podcast dla wszystkich miłośników grozy, którzy sięgają po gry osadzone w literackim uniwersum H.P. Lovecrafta. Nowe audycje ukazują się co dwa tygodnie. Podcast można śledzić również na iTunes oraz Google Podcasts.
http://mojecthulhu.pl
https://twitter.com/CthulhuMoje
https://www.facebook.com/mojecthulhu

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *